Wiosna na rowerze

wiosnanarowerze

Dzięki regularnie podejmowanej aktywności fizycznej następuje znaczna poprawa pracy układu krążenia. Ilość tlenu dostarczanego do wszystkich komórek ciała wzrasta, dzięki czemu wszystkie partie ciała zostają właściwie dotlenione oraz odżywione, a cały organizm funkcjonuje harmonijnie i wzrasta jego ogólna wydolność fizyczna.

Wiosna stanowi idealny czas na wycieczki rowerowe! Organizowane w pojedynkę lub w większym gronie rowerowe przejażdżki są nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i doskonałą formą treningu wspomagającego nasz stan zdrowia i kondycję.

Podczas wysiłku związanego z napędem roweru jaki ponoszą mięśnie ud, łydek i pośladków pobudzony do pracy zostaje także układ krążenia. Kiedy skurcze pracujących mięśni wywierają ucisk na oplatające je naczynia żylne dodatkowo stymuluje to przepływ krwi w kończynach dolnych, które szczególnie obciążone są ryzykiem zastoju krwi i rozwoju żylaków. Należy pamiętać, że zachowanie prawidłowego krążenia ma wpływ także na kondycję i elastyczność naczyń żylnych.