Piękne nogi …bez wychodzenia z domu

piękne nogi

Na co dzień mamy wiele wymówek, którymi usprawiedliwiamy (często sami przed sobą) brak dbania o własne zdrowie i ciało. Teraz, kiedy świat zdał się zwolnić i powinniśmy jak najwięcej czasu przebywać w domu, możemy wykorzystać ten moment i zwrócić uwagę na własny organizm. Dzisiaj skoncentrujemy się na nogach – tych zdrowych i tych, które cierpią na żylaki. Co zrobić, aby poprawić ich wygląd? Jak wzmocnić żyły? Oto kilka porad, jak zadbać o piękne nogi.

Ćwiczenia na piękne nogi

Zacznijmy od ćwiczeń. I nie, nie potrzebujemy do ich wykonywania specjalistycznego sprzętu, siłowni czy nawet opuszczenia własnych czterech kątów. Dzięki nim pobudzimy krążenie żylne, pozbędziemy się opuchnięć i czucia ciężkości. Będą pomocne nie tylko osobom, u których występują żylaki kończyn dolnych, ale i tym, które nie przywykły do bezruchu i zaczynają odczuwać skutki dłuższego przebywania w jednym miejscu. Każde z podanych ćwiczeń wykonujemy w trzech seriach po 10-15 powtórzeń:

– marsz w miejscu z wysokim podnoszeniem kolan

– wspięcia na palce

– rowerek

– nożyce

– krążenie stopami (wykonywane w pozycji siedzącej)

Dieta na piękne nogi

Kolejnym krokiem, który może okazać się zdecydowanie łatwiejszym biorąc pod uwagę obecną sytuację, jest zmiana nawyków żywieniowych i być może nawet zrzucenie zbędnych kilogramów (które również mogą przyczynić się do powstawania żylaków). Warto włączyć do diety produkty bogate w błonnik, witaminę C, a pozbyć się tych o nadmiernej zawartości cukrów, tłuszczów i soli. To dobry czas, aby zwiększyć ilość posiłków i zmniejszyć ich porcje. 

Pielęgnacja nóg

Warto także skupić się na ujędrnieniu skóry nóg. Teraz możemy pozwolić sobie na luksus wcierania w nogi peelingu, który skutecznie złuszczy zrogowaciały naskórek. Dodatkowo warto wykonywać ich masaż, np. podczas balsamowania. Należy przestrzegać zasady, aby ruch zawsze wykonywać ku górze. Jeżeli mamy w domu szczotkę przeznaczoną do szczotkowania skóry na sucho, również opłaci się po nią sięgnąć. Bądźmy systematyczni, a na pewno zauważymy efekty. 

Piękne, zdrowe nogi to efekt wielu nakładających się czynników. Wykorzystajmy czas separacji społecznej i zróbmy coś dla siebie i swojego ciała. Być może zdrowe nawyki, które wyrobimy właśnie teraz, przetrwają i dadzą wspaniałe efekty w przyszłości.