Jak ochronić skórę przed mrozem?

mrozijakznimwalczyc-cyclovena

Niebawem szykuje się kolejne w tym roku obniżenie temperatury za oknem, więc pewnie każdy z nas zastanawia się jak zabezpieczyć przed mrozem niezakryte części ciała. Przede wszystkim zadbajmy o ubiór – odzież, a szczególnie buty, rękawiczki i skarpetki powinny być (paradoksalnie!) przewiewne i luźne, bowiem inaczej łatwiej można nabawić się odmrożeń. Nie należy także zapominać o czapce… – przez głowę może „uciekać” nawet 40 proc. zgromadzonego w organizmie ciepła.
Kolejna kwestia to ochrona przed słońcem. Tak, tak! Zimą bywa one równie groźne jak latem, zatem nie wolno zapominać o odpowiednich kosmetykach z filtrem przeciwsłonecznym. Wśród składników preparatów na skórę warto także wymienić pantenol oraz allantoinę, które wykazują właściwości silnie nawilżające, a przez to ochronne. Maści ochronne powinny także mieć charakter tłusty – tylko taki gwarantuje bowiem, że najbardziej wrażliwe części naszego ciała jak np. płatki uszu, nos czy cienka skóra wokół oczu będą odporne na silny mróz.
Bezpośrednio przed wyjściem z domu nie należy także zażywać kąpieli, szczególnie gorących (jak wiemy, może to mieć duże znaczenie w godzinach porannych, gdy szykujemy się do pracy, na uczelnię lub do szkoły). Wilgoć może bowiem sprzyjać wychłodzeniu całego organizmu.