Hemoroidy i ich przyczyny

hemoroidy

Upośledzenie odpływu krwi z naczyń krwionośnych dotyczy nie tylko kończyn dolnych, może także prowadzić do groźnych schorzeń okolic odbytu. Na skutek zalegania krwi w splotach żylnych tkanek odbytu dochodzi do ich poszerzenia i rozwoju stanu zapalnego. Stan taki określa się jako chorobę hemoroidalną lub żylaki odbytu.
Wśród przyczyn hemoroidów wymienia się siedzący tryb życia powiązany z brakiem aktywności fizycznej i powodujący zaburzenia ciśnienia układzie żylnym, a także niewłaściwą dietę. Zaburzenia perystaltyki jelit związane z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi wywołują problemy z wypróżnianiem i przyczyniają się do podrażnień i rozwoju stanów zapalnych okolic ujścia jelita grubego.
Kluczową rolę dla zapewnienia właściwego obiegu krwi we wszystkich tkankach odgrywa stan naczyń krwionośnych. W wyniku stanu zapalnego dochodzi do zmian w ich strukturze, utraty sprężystości i poważnych dysfunkcji.
Aby nie dopuścić do rozwoju choroby należy unikać ciągłej pozycji siedzącej, podejmować aktywność fizyczną oraz stosować zbilansowaną dietę bogatą błonnik pokarmowy, który reguluje pracę jelit.
W leczeniu i profilaktyce żylaków odbytu udział mają preparaty flebotropowe, poprawiające pracę układu żylnego, zwiększając ich napięcie, i tym samym ograniczając przepuszczalność naczyń krwionośnych. Efektywnym suplementem diety o właściwościach flebotropowych jest Cyclovena. Ten stworzony z myślą o poprawie kondycji naczyń suplement diety oparty jest o surowce naturalne (zawiera wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydynę i witaminę C), dzięki czemu cechuje się dobrą tolerancją i korzystnym profilem bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że zarówno hesperydyna, jak i witamina C to ważne składniki, które uczestniczą w produkcji kolagenu, który z kolei warunkuje sprężystość i wytrzymałość naszych naczyń.
Hemoroidy to więc kolejna dolegliwość, z którą Cyclovena sobie świetnie i szybko poradzi.