Domowe sposoby na żylaki

czosneknacyclovena

W medycynie ludowej na przestrzeni wieków czosnek stanowił jedno z najpopularniejszych lekarstw na wiele schorzeń. Współczesna medycyna potwierdza skuteczność i również szeroko wykorzystuje lecznicze właściwości tej rośliny. Czosnek wykazuje działanie bakteriobójcze i antyoksydacyjne, wzmacnia odporność, pomaga w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii oraz rozszerza naczynia krwionośne.

Okazuje się, że roślina ta znajdowała także z powodzeniem zastosowanie w leczeniu żylaków. Nasze babcie doskonale znały przepis na domową miksturę, która przynosiła ulgę zmęczonym nogom, działała wzmacniająco na naczynia krwionośne i poprawiała przepływ krwi żylnej.  

Przepis wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki i dlatego warto go wypróbować. Rozgnieciony czosnek należy wymieszać z miodem, sokiem z cytryny lub pomarańczy oraz oliwą z oliwek. Otrzymaną mieszaninę nakłada się podobnie jak maseczkę na powierzchnię skóry nóg na co najmniej kwadrans. Mieszanka witamin, przeciwutleniaczy i olejków eterycznych z pewnością przyniesie ulgę. Poprawę przynosi także nacieranie nóg octem jabłkowym, bowiem zawarte w nim witaminy A, E i C oraz kwasy owocowe i mlekowy łagodnie obkurczają naczynia krwionośne, co nie pozostaje bez wpływu na kondycję nóg.