Co wspólnego ma krążenie i kolagen?

obrzek

Fizjologia ludzkiego organizmu wymaga od układu krążenia, aby naczynia krwionośne w zależności od potrzeb ustroju były zdolne do regulacji przepływu krwi. Ze względu na pełnione funkcje wszystkie struktury układu krwionośnego muszą wykazywać elastyczność, dlatego w skład budowy naczyń krwionośnych wchodzą białka kolagenowe.
Kolagen jest białkiem charakteryzującym się wysoka elastycznością i odpornością na odkształcenia i rozciąganie. Synteza kolagenu zachodzi w organizmie przy użyciu aminokwasów dostarczanych z diety, w obecności witaminy C, co wskazuje równocześnie na potrzebę dostarczania organizmowi wszystkich składników odżywczych we właściwej ilości.
Zaburzenia syntezy kolagenu przejawiają się w osłabieniu struktury ścięgnien, sprężystości i szczelności naczyń krwionośnych, a także w utracie jędrności skóry. Osłabione naczynia krwionośne mogą z kolei oznaczać początek problemów z krążeniem. Pojawiające się szczególnie w kończynach dolnych uczucie zmęczenia i ciężkości, a także obrzęki i żylaki są dla nas sygnałem, aby zapewnić im właściwą opiekę.
Jednym z jej elementów może być… suplementacja diety, a ściślej – preparat Cyclovena, który w swoim składzie oprócz wspomnianej witaminy C, zawiera także hesperydynę oraz wyciąg z ruszczyka kolczastego. Takie połączenie składniki zapewni nie tylko właściwy przepływ żylny, ale także może stanowić ważną profilaktykę obrzęków i żylaków.