Co na piękne nogi?

Nogi to dosłownie podstawa naszego ciała. Niezależnie od tego czy są szczuplutkie jak patyczki czy raczej pulchne, krótkie czy długie, powinniśmy je kochać takimi jakie są. Dzięki nim bez trudu możemy się przemieszczać, zwiedzać, spacerować, poznawać nowe miejsca. Dodatkowo, jeżeli zastosujemy sprytne triki, polubimy je jeszcze bardziej…

Złuszczaj, masuj i pobudzaj.

Dzięki tym trzem czynnościom, pozbędziesz się martwego naskórka. Skóra na nogach stanie się bardziej miękka, nawilżona i delikatna. Dodatkowo regularnie wykonywany peeling pobudzi krążenie, a dzięki temu poprawi się także jędrność skóry, to szczególnie ważne kiedy zmagamy się z cellulitem. Jednocześnie podczas złuszczania fundujemy sobie masaż, dbajmy o to, aby zawsze kierować się od dołu do góry, w kierunku serca. Wówczas osiągniemy jeszcze jedną korzyść, a mianowicie – pozbędziemy się obrzęków. Innym doskonałym momentem do automasażu jest balsamowanie ciała. Nie zapominajmy o tym kroku, szczególnie kiedy nasza skóra jest przesuszona. Praktycznie od razu po nałożeniu masła, balsamu czy olejku, zauważymy ogromną zmianę. Skóra stanie się błyszcząca, a niewielkie nierówności znikną. 

Opalaj się, ale bezpiecznie!

Nie od dzisiaj wiadomo, że ładnie zabrązowiona skóra sprawia, że wyglądamy i czujemy się lepiej. Nie zachęcamy do wielogodzinnego wylegiwania się na słońcu. Taka długotrwała ekspozycja na promienie może spowodować, że skóra będzie przesuszona i nieestetycznie się pomarszczy. Jeżeli wybieramy naturalne opalanie, nigdy nie zapominajmy o kremach i balsamach z filtrem UV.  Zachęcamy także, szczególnie osoby, które mają żylaki i pajączki, do stosowania samoopalaczy. Taka forma jest zdecydowanie bezpieczniejsza, a dobrze nałożony preparat da naturalny efekt.

Postaw na blask.

To porada na zdecydowanie cieplejsze dni, kiedy możesz pozwolić sobie na odkrycie nóg, a „zwykłe” rajstopy możesz zastąpić tymi w sprayu. Dzięki takiemu specyfikowi ładnie wyrównasz koloryt skóry. Możesz także tuż przed wyjściem z domu, wmasować olejek, najlepiej tzw. suchy olejek, który doda blasku, ale nie będzie tworzył lepkiej warstwy lub co gorsza nie zacznie spływać.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na triki upiększające nogi czy też nie, nie zapominaj o tym, że tak naprawdę w pierwszej kolejności powinno się zadbać o ich zdrowie. Fundamentem do tego będzie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Tak jak zawsze, pielęgnację należy prowadzić kompleksowo, wówczas naprawdę niewiele będzie potrzebne, aby cieszyć się pięknym i co ważniejsze – zdrowym – ciałem.