Chodź na basen!

chodz_na_basen_cyclo

Jak powszechnie wiadomo, aktywność fizyczna korzystnie wpływa na układ krążenia. Spośród wielu sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego, pływanie pozwala nie tylko zrelaksować ciało i umysł, ale również angażuje wszystkie grupy mięśni do pracy.

Ta forma aktywności pozwala zwiększyć wydolność organizmu oraz pomaga kształtować wiele partii mięśni, a dzięki ich pracy (skurczom i rozkurczom) pobudzane jest krążenie żylne również w naczyniach oplatających kończyny dolne. Pobudzenie zaś krążenia wpływa korzystnie na elastyczność żył.

Pływając zajmujemy pozycję leżącą, dzięki której odciążamy nogi utrzymujące zwykle ciężar całego ciała, a sercu łatwiej pompować krew do wszystkich struktur organizmu. Dzięki efektywniejszemu krążeniu wszystkie kończyny i tkanki zostają lepiej ukrwione i dotlenione. Warto zatem chodzić na basen, bowiem pływanie i inne sporty wodne pomagają nie tylko w kształtowaniu szczupłej sylwetki, ale także znacząco wspomagają funkcjonowanie układu krążenia, w tym krążenia żylnego.