Ruszczyk cały czas w badaniach!

ruszczykprezentujesie

Chociaż szerokie właściwości ruszczyka kolczastego znane są od dawna, a surowiec ten pełni ważną rolę w prewencji niewydolności żylnej, to nadal jest on przedmiotem wielu badań naukowych. Daleko nie trzeba szukać… Na początku 2017 r. opublikowano podsumowanie aż 10 badań naukowych przeprowadzonych w łącznej grupie aż 719 pacjentów z tzw. przewlekłą chorobą żylną, które raz jeszcze potwierdziły, że surowiec odznacza się nie tylko dużym bezpieczeństwem stosowania, ale także jest efektywny.

W badaniach wykazano, że ruszczyk kolczasty zmniejsza wszystkie, powszechne objawy przewlekłej choroby żylnej, w tym: ból, obrzęki, uczucie ciężkości, uporczywe swędzenie, skurcze i drętwienie nóg. Ważne jest również, że uczestnicy powyższych badań odczuli nie tylko poprawę stanu zdrowia i jakości życia, ale także zauważyli wizualną poprawę kondycji nóg. Stosowanie ruszczyka przyczyniło się bowiem do zmniejszenia obwodu kostki, gdzie bardzo często rozwijają się opuchnięcia i obrzęki, a także sprzyjało zmniejszeniu ogólnej objętości kończyn dolnych.

Autorzy powyższego badania jednoznacznie stwierdzili, że preparaty na bazie ruszczyka kolczastego są efektywne u osób z chorobami żył. Jak pokazuje praktyka i co równie ważne z powodzeniem mogą one był łączone z innymi składnikami wspierającymi pracę układu żylnego np. flawonoidami do których należy równie dobrze przebadana przez naukowców hesperydyna, a także z witaminą C, która jak już wiemy nie tylko „wymiata” wolne rodniki, ale także wspiera syntezę kolagenu.