Przewlekła niewydolność żylna – problem wciąż powszechny

przewleklybol

Przewlekła niewydolność żylna związana jest z upośledzeniem odpływu krwi z naczyń krwionośnych kończyn dolnych. Problem ten związany jest z częstymi obciążeniami jakimi poddawane są naszego nogi i występuje szczególnie powszechnie w przepracowanych społeczeństwach. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia rośnie również z wiekiem.
Wśród przyczyn przewlekłej niewydolności żylnej wymienia się niedrożność żył spowodowaną głównie przez zakrzepy- zwężenie światła naczyń krwionośnych, zastój krwi żylnej, a także różnego rodzaju urazy. Stan naczyń krwionośnych także odgrywa kluczową rolę dla zapewnienia właściwego obiegu krwi w organizmie. W wyniku stanu zapalnego dochodzi do zmian w strukturze naczyń krwionośnych, które tracą swoją sprężystość, a przez to nie funkcjonują prawidłowo.
Pierwszymi symptomami zaburzeń krążenia żylnego mogą być dolegliwości związane z uczuciem ciężkości i zmęczenia nóg, pojawia się ból, a następnie obrzęki i żylaki. Zastój krwi oraz zmniejszone przez zakrzepy światło żył wymusza, aby krew przepływała innymi drogami, prowadząc do wzrostu ciśnienia krwi. Zaburzenia przepływu krwi odciskają z kolei swoje piętno na pracy układu nerwowego i mięśni, przyczyniając się do zmniejszenia jakości życia i obniżenia sprawności w ciągu dnia.
W jaki sposób przerwać to błędne koło? W profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej stosuje się tzw. preparaty flebotropowe, czyli takie, które poprawiają pracę układu żylnego, zwiększając napięcie i zmniejszając przepuszczalność naczyń krwionośnych. Efektywnym suplementem diety o właściwościach flebotropowych jest Cyclovena. Preparat ten przygotowany jest m. in. na bazie surowców naturalnych (zawiera m. in. wyciąg z ruszczyka kolczastego) i odznacza się dużym stopniem bezpieczeństwa stosowania.
To jednak nie koniec… Oprócz wyciągu z ruszczyka kolczastego zawiera także hesperydynę oraz witaminę C – składniki, które poprzez wspieranie syntezy kolagenu – jednego z głównych budulców naczyń krwionośnych – także będą przeciwdziałać wystąpieniu objawów niewydolności żylnego.
Czy trzeba skuteczniejszego połączenia? Odpowiedź nasuwa się sama…